Národní divadlo letos prožije rok české hudby. Představí díla klasických mistrů

Klasické české skladatele jako je Bedřich Smetana, Antonín Dvořák nebo Leoš Janáček si připomene Národní divadlo v Praze. Letošek je na jeho scéně rokem české hudby.

1654267082-prodana-nevesta-dsc0948foto_ilona_sochorova

Prodaná nevěsta na scéně Národního divadla.
Zdroj: Národní divadlo

  • Prodaná nevěsta na scéně Národního divadla.
  • Zdroj: Národní divadlo

Program se zaměří na klasická díla českých autorů. Hned 2. března dramaturgové připomenou dvousté výročí narození jedno z nejznámějších českých skladatelů Bedřicha Smetany. V ten den je na programu galakoncert s perličkami z jeho operní tvorby pod vedením světově známých českých dirigentů Roberta Jindry, Tomáše Netopila, Jiřího Rožně a slovenského hosta Rastislava Štúra a v podání nejlepších českých a slovenských sólistů. Na programu nebudou chybět skladby z oper Prodaná nevěsta, Viola, Dalibor, Braniboři v Čechách, Dvě vdovy nebo Hubička.

Zásadní kulturní událostí jara v Národním divadle pak bude repríza poslední opery Antonína Dvořáka Armida s libretem Jaroslava Vrchlického, která se bude hrát v dubnu. Tu si vzal na starosti dirigent Zbyněk Müller a v hlavních rolích se představí pěvci František Zahradníček, Alžběta Poláčková a Svatopluk Sem.

Dílo Antonína Dvořáka si Národní divadlo připomene i na konci roku, kdy do programu zařadí pohádku Čert a Káča. Největší událost jarní sezóny příštího roku se stane premiéra díla Její pastorkyňa Leoše Janáčka.

Autor: Jan Skala

Související

Noc s operou- Dracula
Divadlo

Plzeň uvede pod širým nebem muzikál i operu pro tisíce lidí

GNeDgznXgAA2qSc
Hudba

Pražské jaro začalo. Dvojkoncert Má vlast uvedli Berlínští filharmonikové

cover_FOK_Hudba_pro_Prahu.width-80.657633c3.fill-600x400
Hudba

Pražští symfonici vydali album českých klasiků. Uctívají krásy hlavního města

Foto z výstavy Na turné
Hudba Výstava

Do světa hudebních hvězd láká výstava Na turné Národního muzea