Na osmifinále Češky nedosáhly

Bouzková postoupila v Pekingu do čtvrtfinále, ale „jen“ ve čtyřhře.

Linda Fruhvirtová v duelu o osmifinále.

• Linda Fruhvirtová v duelu o osmifinále.

Osmifinále turnaje WTA kategorie 1000 v Pekingu se musí obejít bez českých tenistek. Posledních z nich – Linda Fruhvirtová – prohrála souboj o něj s Řekyní Sakkari, světovou šestkou, 4:6 a 2:6.

Marie Bouzková je sice jednou ze čtyř Češek, jež vypadly hned v prvním kole (zbylé tři ve druhém), ale ve čtyřhře se jí daří. Se Španělkou Sorribes Tormo porazily v osmifinále domácí pár Si-jü Wang, Jüe Jüan 6:4 a 6:3.

Do čtvrtfinále naopak neprošly nasazené trojky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Zdolaly je Američanka Melichar-Martinez, brněnská rodačka, a Australanka Perez 7:5, 2:6, 10:6. Právě s nimi se o semifinále utká česko-španělské duo.

Blízko k premiérové účasti v hlavní soutěži na okruhu ATP měl Dominik Palán, a to rovnou na turnaji kategorie 1000 v Šanghaji. Ve finále kvalifikace prohrál s Kazachstáncem Žukajevem 6:7(6), 6:3 a 3:6.

V pavouku tak zůstal osamocený Jiří Lehečka, který se navíc přihlásil do čtyřhry spolu s Kanaďanem Felixem Augerem-Aliassimem.

Autor: Jakub Holý