Muchová s Noskovou si zahrají o bronz. Paoliniová si vyzkouší další finále

České tenistky šly do semifinálového souboje z pozice outsidera. Erraniová s Paoliniovou nedovolily českou senzaci.

Karolína Muchová a Linda Nosková míří do boje bronz.

• Karolína Muchová a Linda Nosková míří do boje bronz.

České rakety se ukáží jen v jednom z tenisových finále letošních olympijských her. Na Siniakovou a Macháče nenavázaly Karolína Muchová a Linda Nosková, které v semifinále podlehly favoritkám z Itálie. Jasmine Paoliniovou si můžou čeští fanoušci pamatovat z finále Wimbledonu, kde Italka prohrála s Barborou Krejčíkovou. V červnu také prohrála finále na kurtech Phillipe-Chatriera se světovou jedničkou, Igou Swiatekovou.

Jak už je pro české duo zvykem, první set braly soupeřky. Oproti předešlým třem utkáním, kde získali v prvních setech dva, dva a jeden gem, tentokrát získaly rovnou tři. Rozehřívající se Češky ztratily až své čtvrté podání. Italky tak velkorysé nebyly a porazily českou dvojici v prvním setu 6:3.

Oproti ostatním zápasům, druhý set nešel Karolíně Muchové a Lindě Noskové tak hladce. Podání ztratily hned dvakrát a zachránit je mohly jen pomalé míčky Erraniové. A už to vypadalo, že 37leté legendě podání vezmou. Po třech break-pointech, které si vybojovaly ale nedokázaly dotáhnout do zdárného konce. Italky se vzchopily a druhý set zakončily výhrou 6:2.

Šance na medaili pro české sportovkyně je stále naživu. V neděli si zahrají o bronzovou medaili. Soupeřky ještě neznají. Bude to jedna z dvojic Busca/Sorribes Tormo – Andreeva/Shnaider.