Motorky, psi i šerm: Prodloužený víkend nabídne řadu akcí zdarma

Rychlí psi, řev motorek i řinčení zbraní: To jsou jen některé z akcí, které přinese prodloužený víkend. Minutové zprávy vybraly ty, na které je vstup zdarma.

315715029_5631047636973903_1059408793653214835_n

Ilustrační foto.
Zdroj: facebook.com

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: facebook.com

Charitativní canicross o Pohár Hejtmana Olomouckého kraje startuje v pátek dopoledne v Pasece na Olomoucku. Návštěvníci uvidí canicross a parkour race show, můžou se také sami zapojit, a to se psem i bez něj. Výtěžek z akce poputuje na organizaci Podané ruce a na paliativní onkologickou péči člena klubu Bronislava Stehlíka.

Od pátku do neděle se můžete bavit na Svatoprokopské pouti v Třebíči. Zámecký park tam ožije řemesly, pouťovými atrakcemi, loutkovým divadlem a tvořivými dílničkami. Na řemeslných trzích odhalíte například tajemství frivolitkové krajky, výroby rolniček, práce přadleny nebo ochutnáte placky od caletníka. Na závěr sobotního dne se uskuteční kostýmované prohlídky baziliky sv. Prokopa.

Motocyklový šampionát Alpe Adria 2024 Brno se odehraje v sobotu a neděli na Masarykově okruhu. Víkendový program nabídne 16 závodů a souboj pilotů z mnoha evropských zemí, a to včetně dvou závodů královské kubatury Superbike. Představí se i ryze ženský šampionát FIM Women’s European Championship. Vstup na otevřené tribuny a do paddocku zdarma.

120 narozeniny slaví rozhledna v Aši. V sobotu se v jejím areálu chystají trhy, pohádkové putování pro děti, koncerty a dronovo-světelná show.

Historický víkend bude bavit děti i dospělé v sobotu a v neděli na rozhledně Štěpánka v Jizerských Horách. K vidění budou šermířská vystoupení, tance a živá dobová hudba, soutěže pro děti a dospělé či dobové ležení s ukázkou zbraní a zbrojí.

Stezka odvahy se v neděli otevře na Černé hoře v Janských Lázních. Vyjeďte kabinkovou lanovkou na Černou horu, užijte si netradiční západ slunce a pak už se s dětmi vydejte na strašidelnou stezku, na které vás čeká plnění úkolů.

Související

zamecke2023-01
Ostatní

Kam vyrazit zdarma? Víkend nabídne jazz, filmovou hudbu i folkrockový Fleret

Mattoni-Life-Bar-s-koncerty-zdarma-pro-vsechny-se-behem-Karlovarskeho-festivalu-opet-otevre-verejnosti-132980-259496
Ostatní

Akce zdarma nabídnou o víkendu Vesničku, Buty i Bahna

df2f19e6-a4b8-49e7-b422-daa4426e9710
Ostatní

Athénský šplh, šlapací autíčka nebo koncerty: Kam vyrazit bez peněženky?

Tatra-v-Ceskem-raji1
Ostatní

Rytíři, kapela Buty nebo motogymkhana. Víme, kde se o víkendu neplatí vstupné