pondělí 16. září 2024

Mora vyhrála nad Libercem, Hradec zdolal Vítkovice

Olomouc překvapila liberecké Tygry a v prodloužení vyhrála. Hradec otočil stav utkání a radoval se z výhry.

Hradec vyhrál nad Vítkovicemi

Zdroj: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz

• Hradec vyhrál nad Vítkovicemi
  • Zdroj: Stanislav Souček / mountfieldhk.cz

MOUNTFIELD HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji a vítkovický brankář Klimeš měl plné ruce práce, aby udržel čisté konto. I přes aktivitu domácích jako první skórovali hosté. Po dvou minutách bylo po střele Kevina Klímy vyrovnáno. Vítkovice ale nakonec první třetinu vyhrály. Dvě minuty před koncem se trefil Rihards Bukarts. Mountfield srovnal v závěru druhé třetiny během oslabení. Tomáš Pavelka si vzal kotouč na obranné modré a sám zamířil na gólmana Klimeše, který neměl šanci, 2:2. Ve 45. minutě poslal domácí do vedení Perret a o minutu později už do dvoubrankového náskoku Lalancette. Hosté dokázali už jen snížit.

Branky a nahrávky: 14. Kevin Klíma (Okuliar, Jergl), 28. Pavelka, 45. Perret (Kevin Klíma, McCormack), 46. Lalancette (Pavelka, Šťastný) – 12. Auvitu (Fridrich, Barinka), 18. Rihards Bukarts (Auvitu, Krieger), 53. Percy (Rihards Bukarts, Raskob)

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OLOMOUC 0:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 0:0–0:1)

Duel mezi Libercem a Olomoucí skončil po šedesáti minutách bez branek. Ve 48. minutě se sice domácí hokejisté z gólu radovali, ale Hanáci sáhli po trenérské výzvě. Rozhodčí po zhlédnutí videa gól neuznali kvůli nedovolenému bránění brankáři. Zápas rozhodlo až prodloužení. Kohouti využili v 63. minutě přesilovou hru. Hrdinou utkání se stal Jakub Orsava.

Branky a nahrávky: 63. Orsava