Mora opět přehrála Liberec, Mountfield vyhrál těsným výsledkem

Olomouc vyhrála podruhé v Liberci, Hradci stačil k výhře jediný gól.

Zdroj: Jiří Princ / hcbilitygri.cz

• Ronald Knot s Janem Káňou
  • Zdroj: Jiří Princ / hcbilitygri.cz

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:3

Domácí Tygři se dostali do vedení v 9. minutě po gólu Jakuba Rychlovského. Liberec si vytvořil dvougólový náskok ve 32. minutě. Libereckou přesilovku využil Martin Faško-Rudáš. K brance soupeře se dostali i hosté. Zmatku před gólmanem Králem dokázal využít Jakub Navrátil, který uklidil kotouč do odkryté liberecké branky. Liberec sahal po vítězství až do 59. minuty. Kohouti zkusili vabank a vyjeli na led se šesti hráči v poli, brankář Konrád zůstal na střídačce. Hra s ohněm se jim vyplatila. Jan Bambula se trefil mezi betony a poslal utkání do prodloužení.

Olomouci stačilo necelých padesát sekund k ukončení utkání. Vítězný gól vstřelil Jakub Orsava, který se v této sérii trefil už potřetí. Mora vede sérii 2:0.

Branky a nahrávky: 9. Rychlovský (Filippi, Faško-Rudáš), 32. Faško-Rudáš (Filippi, A. Najman) – 37. Navrátil (Macuh, Káňa), 60. Bambula (Navrátil), 46. Orsava (P. Musil, Sirota)

Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera 1:0

Mountfield šel do vedení v 16. minutě po teči Kevina Klímy. Hradec byl lepší i ve druhé třetině, ale branku nepřidal. V závěrečné třetině se do hry dostaly i Vítkovice, ale vyrovnat nedokázaly. Mountfield vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem a ujal se vedení v sérii 2:0.

Branky a nahrávky: 16. Kev. Klíma (Blain, Jergl)