sobota 5. října 2024

Mladá Boleslav v Arménii padla

Mladá Boleslav vstoupila do pohárové Evropy prohrou. V úvodním kole Konferenční ligy nestačila v Jerevanu na FC Noah.

Benson Sakala a Marek Matějovský z Mladé Boleslavi

• Benson Sakala a Marek Matějovský z Mladé Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi se představili v pohárové Evropě po sedmnácti letech. Návrat to ovšem vydařený nebyl. Mladoboleslavští se do útoku příliš nehrnuli a celkově toho na arménské půdě moc nepředvedli.

Domácí hráči za to hráli sympaticky od prvních minut a v závěru poločasu si vytvořili tlak, z kterého ale gól ještě nepadl.

Fotbalisté Noahu se prosadili po změně stran. Patrik Vydra ztratil balon ve středu hřiště a domácí dokázali chybu potrestat. Pinson poslal míč na osamoceného Aliáse, který umístil balon do sítě. Mladoboleslavští se snažili rychle odpovědět, ale Kušejovu střelu na zadní tyč skvěle vystihl brankář Čančarevič.

Domácí se prosadili ještě jednou v 76. minutě. Grégorio našel úplně samotného Pinsona, který bez problémů skóroval a zvýšil na 2:0. Mladá Boleslav se do závěrečného tlaku nedostala a nečekaně v Jerevanu nebere ani bod.

FC Noah – FK Mladá Boleslav 2:0

Branky: 58. Aiás (Pinson), 76. Pinson (Gregório)