Ministerstvo chce na jatkách zavést kamery

Ministerstvo zemědělství připravilo novelu veterinárního zákona, kterou reaguje na nová nařízení Evropské komise v oblasti veterinární péče. Součástí jsou i povinné kamerové systémy na jatkách.

jatka

Ilustrační foto.
Zdroj: Needpix

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Needpix

Ministerstvo zemědělství představilo nový návrh veterinárního zákona, který reaguje na nová nařízení Evropské komise v oblasti veterinární péče. Klíčovým prvkem novely je začlenění úprav do zákona na ochranu zvířat před týráním, které stanovují povinnost vybavit jatka kamerovými systémy pro sledování správného zacházení se zvířaty. „Doufám, že se tím zamezí riziku týrání zvířat před porážkou, a že již nebude nutné řešit případy neetického chování ke zvířatům, ke kterému mohlo v minulosti docházet,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Další změny zahrnují postup při tlumení nákaz a nemocí přenosných ze zvířat na člověka. Orgány budou moci nařizovat opatření na základě odborného posouzení. Novela rovněž upravuje kontroly dovozu, tranzitu a vývozu zvířat a veterinárního zboží, včetně drobných úprav podrobností kontroly vývozu do třetích zemí.

Autor: Šimon Mitro

Související

vodovod kanalizace stavba
Domácí

Obcím s výstavbou vodovodů a kanalizací pomůže ministerstvo

428305228_742206574669409_4727635756821589278_n
Domácí Aktualizujeme

Zemědělci chtějí Výborného demisi. Sledují zájmy Kremlu, tvrdí Fiala

smrk
Domácí Příroda

Smrkem bylo osázeno nejvíce hektarů za posledních 20 let. Lesy slábnou

profimedia-0845001514
Domácí

Solidarita, nesolidarita, i čeští zemědělci budou bojkotovat ukrajinské obilí