Z klasické sestavy Olympicu, která na konci šedesátých let natočila první dvě alba Želva a Pták Rosomák, jsou naživu už jen dva členové, Petr Janda a Ladislav Klein. A ode dneška už jsou oba mezi osmdesátníky. Janda toto jubileum oslavil už v roce 2022, Klein se osmdesátky dožívá dnes. Na rozdíl od svého někdejšího kolegy jej však už neslaví s kytarou v ruce. Hudební branži opustil v roce 1992 a od té doby jediná příležitost, kdy vezme do ruky kytaru, jsou výroční koncerty Olympicu.
S hudbou Klein začínal už na začátku šedesátých let, kdy s Petrem Spáleným a Zdeňkem Rytířem hrával v kapele Crossfire. Do Olympicu přišel v roce 1965 a zažili v kapele roky obrovské, prvotní slávy, včetně známého výletu do Paříže v období invaze socialistických vojsk do Československa v srpnu 1968. Když se sestava kapely rozklížila, byl Klein třetím, po Pavlu Chrastinovi a Janu Antonínu Pacákovi, kdo ji v roce 1972 opustil. Nešel však úplně dobrovolně. „Rozchod s Láďou jsem nesl těžce, ale museli jsme si přiznat, že jako kytarista už prostě nestíhá,“ uvedl ve své knize vzpomínek Petr Janda. „Snažil se, dokonce začal hrát i na flétnu, ale nebylo to nic platné, prostě jsme se s ním museli rozejít.“
Po odchodu z Olympicu se Klein připojil ke kapele Atlantis sourozenců Ulrychových a nakonec svůj osud spojil s Petrem Novákem. V jeho kapele George And The Beathovens působil jako klávesista 17 let. Srdce jej ale čím dál více táhlo k tenisu. Po ukončení hudební kariéry se stal předsedou Pražského tenisového svazu, jímž byl až do roku 2014, kdy odešel do důchodu. Tenistkou se stala i jeho dcera Sandra Kleinová, která v roce 1997 figurovala na 42. místě světového žebříčku. Její matkou a Kleinovou manželkou je známá herečka Andrea Čunderlíková, představitelka seriálové Iny z Nemocnice na kraji města.