úterý 2. července 2024

Mexiko vyhrálo Zlatý pohár, podeváté v historii

Zlatý pohár CONCACAF, neboli mistrovství Severní Ameriky, Střední Ameriky a Karibiku ovládli fotbalisté Mexika. Ve finále porazili Panamu 1:0.

profimedia-0789546253

Mexiko vyhrálo Zlatý pohár

• Mexiko vyhrálo Zlatý pohár

Mexiko má za sebou nepovedenou účast na mistrovství světa, ale ve Zlatém poháru se mu dařilo. Na turnaji, který letos hostily USA s Kanadou, podlehli Mexičané jen Kataru, který byl přizván jako pořadatel posledního mistroství světa a vítěz Asijského poháru.

Finálové utkání mezi Mexikem a Panamou sledovaly na SoFi Stadionu v Los Angeles téměř 73 tisíce diváků a na rozuzlení zlaté hádanky si museli počkat až do samotného závěru. Útočník Mexika Henry Martin sice dopravil míč do sítě už v prvním poločase, ale po zásahu VAR byl gól kvůli ofsajdu odvolán.

Hrdinou největšího středoamerického státu se tak stal dvaadvacetiletý Santiago Gimenez, působící ve Feyenoordu. Do hry šel v 85. minutě právě za Henryho Martina a o pouhé tři minuty později předvedl krásnou individuální akci zakončenou přesnou střelou do rohu Mosquerovy brány.

Mexiko tak pod dočasným trenérem Jamiem Lozanem dokráčelo pro devátý Zlatý pohár v historii.