úterý 2. července 2024

Mbappého PSG vstoupilo do Ligy mistrů vítězně

Začala skupinová fáze Ligy mistrů. Vítězně do ní vstoupili fotbalisté Paris Saint-Germain, kteří porazili Dortmund. Výhru si připsal i nizozemský Feyenoord s Ondřejem Lingrem v sestavě.

Kylian Mbappé slaví gól proti Dortmundu

• Kylian Mbappé slaví gól proti Dortmundu

PSG - Dortmund 2:0

Skupinová fáze Ligy mistrů začala osmi zápasy. Nejatraktivnější podívanou slibovalo utkání Paris Saint-Germain proti Dortmundu. Přes 47 tisíc diváků v Parku princů se ale v první půl dočkalo spíše taktické bitvy, v níž domácí marně dobývali soustředěnou obranu německého celku.

Teprve druhé dějství přineslo gólové oslavy. O tu první se postarala hvězda pařížského klubu Kylian Mbappé, který ve 49. minutě se štěstím proměnil penaltu. O deset minut později zvýšil na 2:0 Ašraf Hakimí, když po chladnokrevné kličce v malém vápně zakončil nechytatelnou šajtlí do rohu Kobelovy brány.

Dortmund reagoval dvojitým střídáním a větším otevřením hry, ale na výsledku utkání se už nic nezměnilo. Pařížané tak úspěšně vykročili za postupem z těžké skupiny F, ve které je ještě loňský semifinalista AC Milán a anglický Newcastle.