pátek 18. října 2024

Lvíčata nestačila na Anglii

Češi prohráli v prvním zápase na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let s Anglií 0:2. S favority na titul sehráli důstojný zápas.

Lvíčata prohrála první zápas na malém Euru

Zdroj: Facebook Česká fotbalová reprezentace

• Lvíčata prohrála první zápas na malém Euru
  • Zdroj: Facebook Česká fotbalová reprezentace

Čeští fotbalisté si v prvním poločase vytvořili několik slibných šancí, které ovšem nedokázali proměnit. Útočník Kušej v 18. minutě sám běžel na gólmana, ale po mírném zaváhání se trefil jen do boční sítě. Angličané měli největší šanci hned v úvodu utkání, kdy Madueke orazítkoval břevno.

Po poločase se od Čechů opět očekávala aktivita a dobrá hra, zaskočil je ale rychlý gól soupeře. Ramsey si přihrál s Gordonem a střelou k zadní tyči otevřel skóre, 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Šulc, ale v obrovské šanci proti anglickému brankáři neuspěl.

V 68. minutě vstřelila Anglie druhý gól, který ale sudí neuznal pro ofsajd. Anglii se podařilo vstřelit platný druhý gól až v nastavení. Karabec lacině ztratil míč a nabíhající Smith-Rowe už měl snadnou práci umístit balón do sítě, 0:2.

Češi jsou po zápase s Anglií bez bodu. Ze čtyřčlenné skupiny C, ve které se nachází ještě Německo a Izrael, postupují první dva týmy.