V nejvyšší soutěži padlo sedmnáct gólů ve čtyřech odpoledních duelech.

Pavel Vrba se vrátil na Bazaly.
Zdroj: Petr Kotala / fcb.cz

• Pavel Vrba se vrátil na Bazaly.
  • Zdroj: Petr Kotala / fcb.cz

5:1, 3:3, 2:1 a 2:0. To nejsou výsledky hokejové extraligy, ale fotbalové ligy. 17.286 fanoušků na tribunách si při odpoledních utkáních přišlo na své.

Největší nadšení panuje v Ostravě, kde Baník vyhrál nad Zlínem 5:1. Skoro osm tisíc příznivců vidělo rozpačitý poločas (1:1) a následnou kanonádu. Zlín tak plynule navázal na porážku 1:7 s Plzní.

„Pro mě jsou to takové dvě rány, ale musím říct, že oba ty zápasy jsme prohráli zaslouženě,“ řekl trenér Pavel Vrba. Zlín ještě venku nebodoval a je zase poslední.

Šest branek padlo i v Liberci. Teplice tam vedly 2:0, domácí ještě do přestávky stav otočili a hosté v 51. minutě vyrovnali na konečných 3:3.

Slovácko se díky výhře 2:0 nad Karvinou nejméně na den posunulo na čtvrtou příčku za pražská „S“ a Olomouc. „Vynikající začátek,“ pochválil kouč Martin Svědík svoje svěřence za dvě rychlé trefy.

Mladá Boleslav zvítězila v Českých Budějovicích 2:1 a je šestá (pátou příčku okupuje Plzeň).

Autor: Jakub Holý
Zdroj: fczlin.com