čtvrtek 19. září 2024

Liga mistrů začala hokejovou kanonádou Bayernu, šestici zápasů ovládli favorité

V duelu gigantů Liverpool přetlačil domácí AC Milán 3:1, mnichovský Bayern porazil Dinamo Záhřeb vysoko 9:2

• Penaltový hattrick. Harry Kane dal v úvodním kole Ligy mistrů záhřebskému Dinamu hned čtyři góly, tři z toho z pokutového kopu.

Šesticí zápasů začala ligová část Ligy mistrů. Pořádně zostra začal mnichovský Bayern, v Alianz Aréně deklasoval Dinamo Záhřeb 9:2. Čtyřmi zásahy se blýskl kanonýr Harry Kane. Stínem utkání bylo zranění gólmana Neuera, který musel o poločase vystřídat.

V duelu gigantů dokázal Liverpool vyhrát na San Siru 3:1, i když prohrával již od třetí minuty po zásahu Pulisice.

I v dalších soubojích se prosadili favorité. Real srazil Stuttgart góly v závěru. Aston Villa jasně vládla na půdě Young Boys Bern, Juventus rozhodl duel s Eindhovenem již v první půli. Sportingu v zápase s Lille pomohla i červená karta hostujícího Gomese.

Osmnáct zápasů prvního kola je rozděleno do tří dnů. Dnes (ve středu) a ve čtvrtek se bude hrát vždy šest duelů. Pražská Sparta do milionářské soutěže vstoupí dnes, když od 18.45 hodin vyzve rakouský Salcburk.

Liga mistrů, ligová část - 1. kolo:

Juventus Turín - PSV Eindhoven 3:1 (2:0), branky: 21. Yildiz, 27. McKennie, 52. González - 90.+3 Sajbárí.

Young Boys Bern - Aston Villa 0:3 (0:2), branky: 27. Tielemans, 38. Ramsey, 86. Onana

AC Milán - Liverpool 1:3 (1:2), branky: 3. Pulisic - 23. Konaté, 41. Van Dijk, 67. Szoboszlai

Bayern Mnichov - Dinamo Záhřeb 9:2 (3:0), branky: 20. z pen., 57., 73. z pen. a 78. z pen. Kane, 38. a 61. Olise, 34. Guerreiro, 85. Sané, 90.+2 Goretzka - 49. Petkovič, 50. Ogiwara

Real Madrid - Stuttgart 3:1 (0:0), branky: 46. Mbappé, 83. Rüdiger, 90.+5 Endrick - 68. Undav

Sporting Lisabon - Lille 2:0 (1:0), branky: 38. Gyökeres, 65. Debast, ČK: 40. Gomes (Lille)