Lehečka utekl Rusovi z lopaty

Český tenista v dubajském osmifinále ustál pět mečbolů.

Jiří Lehečka 13. února v Rotterdamu.

• Jiří Lehečka 13. února v Rotterdamu.

Husarský kousek se povedl tenistovi Jiřímu Lehečkovi. V osmifinále turnaje kategorie ATP 500 v Dubaji měl proti němu Rus Chačanov pět mečbolů, ale český bojovník všechny odvrátil a zvítězil 6:7(6), 7:6(5), 6:4.

Zápas trval dvě hodiny a 57 minut. Ve třetím setu měl ruský favorit Čecha stejně jako ve druhé sadě na lopatě, ale Lehečka byl od stavu 2:4 pánem na dvorci.

Zajímavé je, že spolu hráli potřetí a v přechozích dvou duelech si česká jednička připsala jen deset gamů.

Lehečka svým způsobem pomstil Jakuba Menšíka, který s Chačanovem prohrál nedělní finále v katarském Dauhá.

V Dubaji Menšík „dobrovolně“ skončil v osmifinále. Utkání se Španělem Davidovichem Fokinou skrečoval za stavu 6:7(7), 0:1.

Ve čtvrtfinále se sešla pozoruhodná komunita. Pouze Francouz Humbert nemá vazbu na bývalý socialistický blok. Medveděv s Rubljovem jsou Rusové, Davidovich Fokina má také ruské kořeny, Bublik je Kazach, Hurkacz Polák, Korda má českého otce a osmičku doplňuje Lehečka.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: atptour.com