Na severním pobřeží ostrova Cormorant v Kanadě je možné v mapové aplikaci spatřit skalní útvar připomínající lebku. K jejímu odhalení je potřeba mapu otočit, ale poté se obrys podobný lidské hlavě zřetelně rýsuje v písčité mělčině. Jev se rychle stal předmětem spekulací.
Zatímco část veřejnosti a především ufologové věří, že útvar mohl vytvořit někdo z dávné civilizace, případně mimozemšťané, aby dokázali, že na zemi byli první, experti upozorňují, že se jedná o přirozený jev. Podle psychologů je za spekulacemi takzvaná pareidolie, tedy tendence lidského mozku vnímat známé tvary například obličeje, i tam, kde ve skutečnosti nejsou. Příkladem jsou mraky ve tvaru zvířat, skvrny v kávě nebo právě skalní útvary připomínající lidské rysy.
Tento psychologický efekt má evoluční pozadí. Umožnil našim předkům rychle rozpoznávat přátele či hrozby podle obličejů. V moderní době však často svádí k mylné interpretaci přírodních jevů. Někteří lidé jsou na rozpoznávání tvarů citlivější jiní zase víc než ostatní věří na nadpřirozené jevy. Vědecká komunita se ale shoduje, že podobné obrazce nevznikají záměrně, ale přirozenou cestou.
Podobné případy nejsou ojedinělé. Na Marsu sonda v minulosti zaznamenala skalní útvary, které vypadaly jako tváře nebo lidské postavy. Ani tam však neexistuje důkaz o umělém původu. Různé tváře z Marsu či Země často slouží jako inspirace pro konspirační teorie, přestože je jejich původ zcela přirozený.