čtvrtek 12. září 2024

Ladra zachránil krásnou střelou remízu Boleslavi

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v úvodním utkání čtvrtého předkola Konferenční ligy s Paksem 2:2.

Tomáš Ladra se raduje z vyrovnávacího gólu

• Tomáš Ladra se raduje z vyrovnávacího gólu

Domácí hráči od začátku zápasu soupeře přehrávali. Vasil Kušej šel ve 28. minutě sám na hostujícího brankáře, ale v konečné fázi zamířil vedle branky. Mladá Boleslav byla aktivnější, vytvořila si několik šancí, ale míč do branky v první polovině nezapadl. Stejně na tom byl i soupeř, který se dostával do šancí z protiakcí.

Svěřenci Davida Holoubka se radovali z gólu v 65. minutě. Z jejich nohou ale balón do sítě nezamířil. Stoper Akos Kinyik se snažil zastavit pokus Vasila Kušeje, ale míč si srazil do vlastní branky. V 70. minutě nařídil hlavní rozhodčí po Maškově zákroku penaltu pro Paksi. Po velmi dlouhém zkoumání ji nakonec odvolal a pokračovalo se ve hře.

Jednobrankový náskok Boleslavi vydržel do 80. minuty. Veterán Bode nejdříve střelou do protipohybu Trmala vyrovnal a o pět minut později vyzval Kristofa Pappa ke vstřelení druhého gólu maďarského týmu.

Mladá Boleslav soupeře v posledních minutách zatlačila a snažila se o vyrovnání. Remízu zařídil v 97. minutě Tomáš Ladra, který se postavil k přímému kopu a krásnou střelou vyrovnal.

FK Mladá Boleslav – Paksi FC 2:2

Branky: 65. Kynyik (vlastní), 90+7. Ladra – 80. Bode (Tóth), 85. Papp (Bode)