pátek 20. září 2024

Krejčíková po téměř tříhodinové bitvě postupuje dál

Tenistka Barbora Krejčíková na olympijském turnaji přešla přes Elinu Svitolinovou a postoupila mezi osm nejlepších.

Barbora Krejčíková má další výhru na OH v Paříži.

• Barbora Krejčíková má další výhru na OH v Paříži.

Téměř tři hodiny dlouhou tenisovou bitvu předvedly na olympijských kurtech Barbora Krejčíková se svou soupeřkou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny.

Česká reprezentantka a čerstvá držitelka wimbledonského titulu nevstoupila do utkání ideálně, v prvním setu dokonce prohrávala 0:3, ale nakonec ho dokázala v tibreaku strhnout na svou stranu.

Ve druhé sadě ovšem Krejčíková nevyužila brzkého brejkbolu, díky čemuž se její soupeřka dostala do hry a relativně jednoznačným výsledkem 6:2 si vynutila rozhodující set. I do třetího dějství dramatického utkání vstoupila lépe Ukrajinka a vedla dokonce 2:0. Česká bojovnice ovšem předvedla parádní obrat a v napínavém závěru ho dotáhla až k postupu.

Barbora Krejčíková si tak poprvé v kariéře zahraje čtvrtfinále na olympijském turnaji jednotlivkyň. V něm se střetne se Slovenkou Schmiedlovou.