Krejčí má nový střelecký rekord

Nejlepší Čech proměnil v NBA všech šest trojkových pokusů!

Vít Krejčí v euforii.

• Vít Krejčí v euforii.

Toto byl jeden z nejpozoruhodnějších výkonů v dějinách českého basketbalu. Vít Krejčí v zápase NBA proměnil všech šest svých trojkových pokusů. 18 bodů je jeho osobním rekordem.

K dokonalému zápisu mu stačilo 25 minut na hřišti, což je v jeho případě nejméně za posledních sedm utkání.

I díky jeho nevídané úspěšnosti zvítězili Atlanta Hawks nad Chicago Bulls 113:101.

Byl to důležitý duel, protože právě s Bulls Hawks bojují o účast ve vyřazovací fázi ligy. Pro domácí nezačal vůbec dobře. Prohrávali 0:11. Ale pak začal úřadovat český démon. V první čtvrtině se trefil za stavu 14:20.

Ve druhé potom svoje střelecké umění předvedl v plné parádě. Úřadoval za skóre 35:36, 44:45, v poslední minutě, když to bylo 55:52, a se závěrečným klaksonem za stavu 58:53.

Ve třetí čtvrtině završil svoje galapředstavení úspěšnou střelou z více než osmi metrů za skóre 63:57. Na tento večer bude nejen on sám vzpomínat hodně dlouho.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: nba.com