Koťata se narodila na konci června, teď už za sebou mají první veterinární zákrok. „Při prvním odčervování mláďat jsme zjistili, že se jedná o dva samečky. Matka si je prozatím stále ještě hlídá v boudičce. Na rozdíl od předešlých let odchovávají mláďata oba rodiče společně,“ popisuje zooložka Jitka Vokurková.
V Koreji se kočka krátkouchá ocitá na prahu vyhynutí kvůli nepřímým otravám. Loví totiž hlodavce, kteří pozřeli jed. Přiotrávená kořist se dá snadno ulovit, proto je pro kočky krátkouché tak nebezpečná. Kriticky ohrožená je také v Japonsku, kde je hlavním viníkem ztráta přirozeného prostředí Čína zase tyto kočky lovila pro kvalitní hustou kožešinu. Ročně exportovalo až 200 tisíc kůží převážně do Japonska.
Kočka krátkouchá neboli amurská je nejseverněji žijící poddruh kočky bengálské. Obývá nehostinné oblasti Dálného Východu, kde mohou teploty spadat až k dvaceti pod nulou. Objevuje se na východní Sibiři, Mandžusku, Koreji a na japonském ostrově Cušima. Typickým prostředím jsou pro ni husté lesy. Pohybuje se ale také v údolí řek, lesnatých roklích a pobřežních oblastech.
Hlavní potravu tvoří hlodavci, ptáci, plazi, obojživelníci a mnohdy uloví i malá mláďata kopytníků.