Vládní návrh na zvýšení koncesionářských poplatků, tedy povinných plateb České televizi a Českému rozhlasu, zase Sněmovnou neprošel. Tentokrát však už k němu vládní strany udělaly větší krok, protože se usnesly, že o něm budou hlasovat 5. března, kdy už by se za celou kauzou, která se táhne od podzimu, měly udělat tečka. Zvýšení poplatků naráží na odpor opozice, která tvrdí, že zejména Česká televize je nástrojem propagace politiky kabinetu Petra Fialy (ODS). Opoziční strany, ač posílené o čtyři pirátské poslance, nemají dostatek hlasů k tomu, aby přijetí zákona zamezily.
Pirátům se pak nelíbí, že by poplatky měli platit i lidé, kteří nevlastní televizi či rozhlasový přijímač, ale mohou veřejnoprávní média sledovat přes internet na počítači, tabletu či chytrém telefonu. Vláda navrhuje zvýšení koncesionářských poplatků ze 135 na 150 korun pro Českou televizi a ze 45 na 55 pro Český rozhlas.
Pokud ke zvýšení poplatků nedojde, hrozí obě instituce okleštěním vysílacího schématu. Česká televize dokonce uvedla, že uvažuje o zrušení některých kanálů jako ČT: D nebo ČT art. Předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš na to konto uvedl, že by redukci vysílání přivítal a to i ve zpravodajství, které obě média nabízejí v podstatě duplicitní.