sobota 5. října 2024

Kohouti ukončili vítěznou sérii Sparty

Olomouc vyhrála na domácím ledě nad Spartou 3:2 a v tabulce poskočila na deváté místo.

Hráči Olomouce vyhráli nad Spartou

• Hráči Olomouce vyhráli nad Spartou

V prvních dvaceti minutách byla jednoznačně lepším týmem Olomouc a svůj dobrý výkon potvrdila dvěma góly. V 5. minutě tečoval střelu do Kořenářovy branky Jakub Orsava a minutu před odchodem do šaten to byl opět Orsava, který poslal Olomouc do dvougólového vedení.

Sparta se ve druhé třetině výrazně zlepšila, ale z vytvořeného tlaku dokázala jen snížit. Ve 25. minutě snížil na 2:1 Tomáš Tomek střelou z pravého kruhu.

Sparťanští hráči využili ve 44. minutě přesilovou hru a vyrovnali skóre. Nerozhodný stav nevydržel ani minutu. Mora se po gólu Tomáše Černého dostala opět do vedení. Sparta v závěru utkání tlačila, ale ani při hře bez gólmana nevyrovnala.

HC OLOMOUC – HC SPARTA PRAHA 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Orsava (Rutar), 19. Orsava (Knotek, T. Černý), 44. T. Černý (Ondrušek, Nahodil) – 25. T. Tomek (K. Hrabík), 44. Najman (P. Kousal, K. Hrabík)