pátek 20. září 2024

Kladno dvakrát vedlo, přesto už po patnácté padlo

Hokejisté Kladna měli během dohrávky s Vítkovicemi blízko k ukončení černé série, nakonec ale podlehli soupeři 2:3.

Kladno prohrálo s Vítkovicemi 2:3

Zdroj: Roman Mareš / hc-kladno.cz

• Kladno prohrálo s Vítkovicemi 2:3
  • Zdroj: Roman Mareš / hc-kladno.cz

Tipsport extraliga měla během reprezentační přestávky na programu dohrávku 29. kola, v níž se utkali Rytíři Kladno s týmem Vítkovic.

Kladenští vstupovali do zápasu s hrozivou bilancí čtrnácti porážek v řadě a devíti utkání bez bodu, takže o motivaci měli postaráno. Vstup do zápasu jim sice nevyšel, když hned v první minutě lacině ztratili puk, z následného závaru jen se štěstí neinkasovali a po faulu Hejdy museli přečkat oslabení. Nicméně zpackaný začátek svěřence Pavla Skrbka paradoxně nastartoval a zbytek první třetiny odehráli dobře, což potvrdil gólem šesté minutě Bláha.

Ve druhé třetině srovnal na 1:1 Kotala, ale domácí i nadále drželi vysoké tempo, jen v koncovce se jim nedařilo.

Úvod posledního dějství nabídl pro změnu početní výhodu Rytířům a ti ji dokázala díky Tralmaksovi využít. Jenže Vítkovice dvěma rychlými góly kontrovali a strhli vedení zpět na svou stranu. Když pak v 52. minutě Sideroff pohrdl výhodou samostatného nájezdu, nemělo Kladno už dostatek sil, aby zabránilo své patnácté prohře v řadě.

„V první a druhé třetině jsme hráli to, co jsme nechtěli. Připravovali jsme se na místní kluziště, ale začali jsme hrát lépe až ve třetí části. Pro nás je dobré, že jsme zvládli situace, kdy jsme prohrávali 1:0 a 2:1, což jsme pak dokázali i otočit. Důležitý moment byl podle mě samostatný nájezd, který chytil náš brankář. Závěr už jsme odehráli relativně dobře a klukům patří dík,“ zhodnotil utkání trenér Vítkovic Jiří Veber.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Bláha (Jarůšek), 43. Tralmaks (Ticháček, Klepiš) – 27. Kotala (Prčík, Šoustal), 48. Raskob (P. Zdráhal, Ro. Bukarts), 49. Kotala (Lakatoš, Chlán)