pátek 13. září 2024

Karviná veze body z Teplic, Jablonec z Ďolíčku

Karviná si odvezla tři body z Teplic, v pražském Ďolíčku vyhrál Jablonec a Pardubice porazily Hradec.

Lukáš Havel v souboji s Douglasem Bergqistem z Karviné

• Lukáš Havel v souboji s Douglasem Bergqistem z Karviné

Karviná vyhrála v Teplicích

Fotbalisté Karviné poslední dva zápasy prohráli a v Teplicích si chtěli spravit chuť. Domácí hráči si po výhře nad Libercem na moravskoslezského soupeře věřili. Do brzkého vedení se ale hned ve 4. minutě dostal soupeř. Bosan Amar Memič střelou po zemi proměnil samostatný únik. Vyrovnat mohl v 19. minutě Pavel Svatek, ale karvínský brankář na jeho lob z třiceti metrů vyzrál.

Karvínští se v 53. minutě radovali podruhé. Filip Vecheta si naběhl na Fleišmanovo centr a hlavičkou usměrnil míč do brány. A do třetice se opět radovali hosté. Denny Samko přidal v 74. minutě třetí branku Karviné a zároveň si zapsal první gól v nejvyšší ligové soutěži. Domácí stačili už jen výsledek korigovat. V 90. minutě se trefil teplický Abdallah Gning..

Teplice se po prohře propadly na předposlední místo. Karviná se vyhoupla na dvanáctou příčku.

FK Teplice – MFK Karviná 1:3 (0:1)

Branky: 90. Gning (Čerepkai) – 4. Memić (Vecheta), 53. Vecheta (Fleišman), 74. Samko (Botos)

Jablonec bral body v Ďolíčku

V Ďolíčku se brzy radovali domácí fanoušci. Ve 14. minutě se po faulu na Václava Drchala kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Júsuf Hilál. Svěřenci Luboše Kozla ale ještě před odchodem do šaten dokázali srovnat. Nebyla odcentroval přesně na hlavičku Hollého, který zakončil na zadní tyč, 1:1.

Po změně stran se dostávali do šancí oba týmy. Radovali se ale už jen hosté. V 58. minutě poslal Puškáč svého spoluhráče Kanakimana před branku a ten se z úhlu prosadil. Jablonec si z Ďolíčku odvezl tři body.

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:2 (1:1)

Branky: 14. Hilál (pen.) – 35. Hollý (Nebyla), 58. Kanakimana (Puškáč)

FK Pardubice – FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

Branky: 48. Patrák (Leipold), 80. Vacek – 57. Čihák (Vlkanova)