30letý borec je poprvé světovým šampionem na olympijské trati.

Martin Fuksa.
Zdroj: Facebook Rychlostní kanoistika

• Martin Fuksa.
  • Zdroj: Facebook Rychlostní kanoistika

Rychlostní kanoista Martin Fuksa získal svůj nejcennější titul mistra světa. Už měl dva, jenže na neolympijské trati 500 metrů. Tentokrát v německém Duisburgu zvítězil na kilometru.

„Medailička je doma. Třetí zlatá. Tahle z olympijské tratě mi chyběla. Potřetí mistr světa. Yes!“ raduje se do objektivu na svém instagramovém profilu.

Tam zveřejnil i část rozhovoru, který poskytl Českému rozhlasu: „Hezky (to zní). Mistr světa. Naposledy jsem to slyšel před šesti lety. Dlouhá doba. Zrovna tady to mám rád. Vyhrát před tolika lidmi je fajn. Jsem strašně šťastný.“

Aby ne, vždyť v minulosti byl na 1000 metrů hned pětkrát druhý (a loni „až“ třetí).

Fuksa zároveň vybojoval pro Česko místo na olympiádě v Paříži. Obdobný úspěch zaznamenal i kajakář Josef Dostál, přestože na kilometru skončil pátý.

V medailovém pořadí letošního světového šampionátu se Česko jen díky Fuksovi dostalo na 14.–17. příčku. Průběžně vedou Australané.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: olympics.com