Kamery plaší lišky i jezevce, dřív si je pletly s deštníkem

Muž z britského města Surrey naprogramoval kamery své zahradě tak, aby dokázaly rozpoznat nezvané zvířecí návštěvníky. Po jejich identifikaci se spustí vysokofrekvenční zvuk, který zvířata ze zahrady bezbolestně vyžene.

zvířata

Furbinator 3000 identifikoval dvě lišky.
Zdroj: James Milward

  • Furbinator 3000 identifikoval dvě lišky.
  • Zdroj: James Milward

James Milward chtěl humánním způsobem ochránit svůj domov před nechtěnými návštěvami jezevců, lišek, kun a dalších divokých zvířat, která mu ničila majetek a znečišťovala zahradu. Má totiž dvě malé děti, a tak se obával i přenosu nejrůznějších chorob z volně žijících zvířat.

Sestavil přístroj, který pojmenoval Furbinator 3000. Kamerový systém propojil se zařízením, které vydává pro zvířata nepříjemné zvuky. Do softwaru kamery postupně uložil velké množství fotografii zvířat. Když je přístroj vyhodnotil jako škodnou, spustil plašící zvuk. Začátky ale prý nebyly jednoduché. "Nejprve zařízení mělo jezevce za deštník. Udělal jsem nějaké jemné ladění a pak ho zase vnímal jako umyvadlo nebo medvěda,“ popsal James Milward na webu, kde se nezištně o svůj vynález dělí s ostatními.

1_dSSDRZ1v82yv9G4GqufIpA

Inovativní funkční přístroj by mohl mít i přes jeho kontroverze ochránců zvířat širší využití: „V zemědělském prostředí ve skutečnosti neexistují žádné bezpečné odstrašující prostředky, jak se zbavit potenciálních predátorů. Toto je ideální řešení,“ řekl expert na informační technologii.

Autor: Zuzana Beranová

Související

GgNAtzeWsAAq4Zn
Zahraniční Kauzy

Chlapec přežil pět dnů mezi lvy, najít vodu se učil od malička

dinosaur-footprints.xc27e093e
Zahraniční Foto

V Británii odkryli paleontologové koridor dinosauřích stop

IMG_8860
Zahraniční Kauzy

Pohřešovanou dívku našla police po více než 50 letech díky sociálním sítím

hrbitov2
Domácí

Na zvířecím hřbitově nejčastěji odpočívají koně a psi