Premiér Petr Fiala (ODS) nerad dělá změny ve své vládě, protože ta pracuje jako tým. V tomto smyslu se vyjádřil v souvislosti s možným odvoláním ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) poté, co prasklo, že Jurečkův sekretariát pořádal večírek v den střelby na pražské filozofické fakultě a nezastavil jej ani ve chvíli, kdy se dozvěděl, co se stalo. Zprávu o masové vraždě měl mít Jurečka už ve čtyři odpoledne, přesto se veselí protáhlo do pozdních nočních hodin. Jurečka své pochybení uznal a nabídl svou rezignaci, Fiala ji ale odmítl.
Pokud by Jurečka z vlády skutečně odešel, byl by pátým vyměněným ministrem Fialova kabinetu. Jako první byl po půl roce v úřadu donucen k rezignaci ministr školství Petr Gazdík (STAN), poté co prasklo jeho napojení na kontroverzního podnikatele Michala Redla v kauze uplácení v pražském dopravním podniku. Svůj post naopak po zmíněné aféře ustál ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), ačkoliv hlasy, volající po jeho odvolání, byly silné. 7. října ze zdravotních důvodů podala rezignaci ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (nestr. za KDU-ČSL) a kvůli tomu samému skončil 20. dubna loňského roku další ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Poslední změna ve vládě se uskutečnila 14. června 2023, kdy odstoupil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Ten post opustil kvůli kontroverzím, které vyvolávaly jeho kroky.
Jurečku k okamžité rezignaci vyzvala podle očekávání opozice. Jak vedoucí představitelé hnutí ANO, tak šéf SPD Tomio Okamura vidí v setrvání ministra práce a sociálních věcí ve funkci velký problém. Jeho jednání, kdy o střelbě dávně věděl a přesto oslavoval, označují jako bezprecedentní. Politilogové uvádějí, že kauza kolem Jurečky může ještě více zhoršit situaci jeho domovské KDU-ČSL. Ta se ve volebních preferencích pohybuje mezi dvěma až třemi procenty, hluboko pod hranicí vstupu do Poslanecké sněmovny.