Nově se v zemi používá pouze takzvaný mezinárodní věk, který je stejný jako u nás. Ruší se kalendářní věk, podle kterého bylo datum narození nultým rokem a první narozeniny se počítaly od následujícího Nového roku. Končí také korejský věk oblíbený v neformálním prostředí, který právě narozené dítě pokládal už za roční a podle něhož každý člověk zestárnul o rok vždy 1. ledna bez ohledu na datum narození.
Například zpěvák Psy, který celosvětově proslul písní Gangnam Style, se narodil 31. prosince 1977. Podle mezinárodního věku je mu 45 let, podle věku kalendářního 46 a podle korejského dokonce 47 let.
Původ korejského věku není zcela jasný. Mluví se o tom, že dovršení jednoho roku při narození započítávalo devět měsíců od početí zaokrouhlených na dvanáct. Možné je, že za vše může i starověký asijský numerický systém, který neznal pojem nula.
Pro kalendářní věk existuje teorie, podle které staří Korejci neměli běžný kalendář a vycházeli z čínského šedesátiletého cyklu. Ignorovali tak den narození a přidali celý rok vždy v první den lunárního kalendáře.
Budou ale platit i výjimky. Třeba povinná vojenská služba nebo prodej alkoholu či tabáku se budou řídit rokem narození, nikoli datem. Dva lidé, jeden narozený v lednu a druhý v prosinci téhož roku tedy budou stejně staří.