pondělí 4. března 2024

Ještě nepostavený byt v Dubaji koupil zájemce za tři miliardy

Nejdražší byt na trhu s nemovitostmi v Dubaji se prodal za neskutečné tři miliardy korun. Majitel z Evropy si na nastěhování do luxusního podkrovního apartmá počká ale minimálně tři roky, než stavbaři dokončí rezidenci na souostroví Palm Jumeirah.

úvodní

Pohled na Como Residneces na exkluzivním Palm Jumeirah.
Zdroj: Nakheel Properties and Provident Estate

  • Pohled na Como Residneces na exkluzivním Palm Jumeirah.
  • Zdroj: Nakheel Properties and Provident Estate

Střešní byt s rozlohou přes dva tisíce metrů čtverečních s pěti ložnicemi a soukromým bazénem bude pomyslnou třešničkou na dortu rozestavěné výškové budovy Como Rezidences. Ta díky své výšce přes tři sta metrů splní požadavek pro supervysoký mrakodrap. „Je to velmi exkluzivní nemovitost, je to do značné míry trofejní aktivum. Neexistuje žádný tak velký podkrovní byt,“ řekl realitní agent Chris Boswell.

71patrový mrakodrap bude mít pouze 75 luxusních apartmánů. Jejich obyvatelé budou mít k dispozici střešní pláž s nekonečným bazénem.

Předchozí držitel cenového dubajského rekordu byl střešní byt hotelu Marsa Al Arab, který se prodal před několika měsíci za 2,5 miliardy korun. Como Rezidences se tak stalo třetím nejdražším bytem na světě. Prvním místem se pyšní Odeon Tower Penthouse v Monaku za téměř deset miliard korun a druhým místem One Hyde Park v Londýně s cenou 5,3 miliardy korun.

Autor: Zuzana Beranová
Zdroj: Nakheel Properties and Provident Estate

Související

profimedia-0846283180.jpg
Tenis

Lehečka utekl Rusovi z lopaty

profimedia-0851493582.jpg
Tenis

Dál jde většina favoritů i Čechů

profimedia-0850212373
Tenis

Menšík nestačil na Rusa Chačanova. Ve čtyřhře dominovala Siniaková

Jakub Menšík
Tenis

Menšík přehrál i světovou pětku a zahraje si o finále