neděle 29. září 2024

Ještě není hotovo, říká Koubek po výhře nad Kryvbasem

Fotbalisté Plzně porazili ve 3. předkole Evropské ligy ukrajinský Kryvbas 1:2. Obrat zařídil Panoš s Vašulínem.

Plzeň porazila ukrajinský Kryvbas.

• Plzeň porazila ukrajinský Kryvbas.

Úvodní duel třetího předkola Evropské ligy svedla Viktoria Plzeň s ukrajinským Kryvbasem. Venkovní utkání, které se hrálo v Košicích se ze začátku nevyvíjelo pro českého zástupce ideálně. Po nevýrazném výkonu v prvním poločase svěřenci Miroslava Koubka dokonce prohrávali.

Po změně stran se ovšem zlepšil i výkon plzeňských fotbalistů, což hned ve 49. minutě stvrdil výstavní trefou teprve šestnáctiletý záložník Jiří Panoš. Obrat pak dokonal v 69. minutě Daniel Vašulín, který na hřišti o poločase nahradil Matěje Vydru.

„Vítězství se rodilo těžce, věděli jsme že jde o kvalitní a nepříjemné mužstvo, na které narážíme. Mají rychlé protiútoky. Nezvládli jsme úplně dobře první poločas, měli jsme sice územní převahu, ale naráželi ve finále na dobře sehranou obranu, naše centry nenacházely adresáta,“ hodnotil po zápase trenér Plzně Miroslav Koubek.

Dodal, že v odvetě bude spoléhat i na podporu domácích fanoušků. Odvetný zápas v Doosan Areně je na programu za týden ve čtvrtek 15. srpna od 19:00