čtvrtek 19. září 2024

Jeden povedený poločas Spartě na Betis nestačil

Fotbalisté Sparty Praha prohráli v rámci skupinové fáze Evropské ligy na hřišti španělského Real Betisu 2:1.

Fotbalisté Sparty podlehli Betisu Sevilla 2:1

Zdroj: x.com/ACSparta_CZ

• Fotbalisté Sparty podlehli Betisu Sevilla 2:1
  • Zdroj: x.com/ACSparta_CZ

Těžké utkání Evropské ligy začali Sparťané ideálně. Na hřišti Betisu Sevilla otevřel skóre už ve třetí minutě záložník Sparty Birmančevič. A z pohledu Letenských mohlo být ještě veseleji hned o pár minut později, když kapitán Ladislav Krejčí našel přesnou přihrávkou Wiesnera. Ten ale pas nepřijal ideálně a z protiútoku domácí vyrovnali, když si slabší chvilku vybral gólman Vindahl, 1:1.

Jakkoliv se v prvním poločase hosté jevili jako aktivnější, po změně stran jakoby po výhře více lačnili fotbalisté španělského celku. Pražanům se nicméně dařilo odolávat a mohlo se zdát, že jsou smířeni se ziskem jediného bodu.

Rezignace na útočnou fázi se jim ovšem vymstila v 79. minutě, kdy španělský záložník Isco z bezprostřední blízkosti hlavou překonal Vidahla a dostal svůj tým do vedení 2:1.

V samotném závěru utkání mohl ještě srovnat Karabec, ale hlavičku v relativně jednoduché pozici nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

Sparta tak svůj druhý zápas v Evropské lize prohrála a její skupina C je po dvou kolech zcela otevřená. Všechny čtyři týmy mají po třech bodech.