Je to jiný level, než předkola, říká Koubek po hubené výhře

Viktoria Plzeň porazila na úvod Evropské konferenční ligy kosovské Ballkani 1:0. Jedinou branku vstřelil Kalvach.

Fotbalisté Plzně slaví jediný gól Ballkani

• Fotbalisté Plzně slaví jediný gól Ballkani

Plzeňští fotbalisté se proti kosovskému soupeři na domácím hřišti dlouho trápili a to i přes to, že herně měli jasně navrch. Soupeř totiž vsadil na urputnou obranu, na kterou Plzeň v prvním poločase nenašla recept.

Po změně stran se domácí domáhali pokutového kopu, když ve vápně upadl Durosinmi, ale rozhodčí po konzultaci s VAR penaltu neodpískal. Důvodem bylo, že celé situaci předcházel ofsajd.

Semknutou obranu Ballkani se ale nakonec Viktoriánům podařilo prolomit. V 73. minutě vyslal Kalvach dalekonosnou střelu a díky teči jednoho z obránců míč skončil nechytatelně v síti soupeře.

Ve snaze o vyrovnání se v závěru pustili do aktivnějšího útoční i hosté, ale Nazmi Gripshi v největší šanci minul. Plzeň tak mohla slavit těsnou výhru 1:0 a důležité tři body.

„Zápas byl takový, jaký jsme čekali. Byl o jedné brance a málo šancích. Chválím kluky za velmi dobrý fyzický výkon, možná to finále mohlo být trošku lepší,“ hodnotil po zápase trenér Miroslav Koubek, který protáhl aktuální sérii vítězných utkání na jedenáct.

„Je to jiný level, než v předkolech. Ballkani hraje druhý rok Evropskou konferenční ligu, jsou tam hráči, co mají za sebou pohárové starty, je to určitě dobré mužstvo,“ složil Koubek poklonu soupeři a připomněl dvojutkání s dalším kosovským týmem Dritou, na kterou Plzeň narazila v předkolech.

Další zápas Evropské konferenční ligy čeká na Koubkovy svěřence 5. října, kdy se představí na hřišti kazašské Astany.

FC Viktoria Plzeň - FC Ballkani 1:0 (0:0)

Branky: 74. Kalvach