Jde to za mnou, říká trenér Liberce po debaklu v Podještědském derby

Fotbalisté Slovanu Liberec nezvládli v rámci 11. kola Chance ligy zápas s Jabloncem a před vlastními fanoušky podlehli regionálnímu rivalu vysoko 0:5.

Liberec podlehl Jablonci 0:5.

Zdroj: ČTK / Petrášek Radek

• Liberec podlehl Jablonci 0:5.
  • Zdroj: ČTK / Petrášek Radek

Tradičně třaskavé Podještědské derby v rámci 11. kola Chance ligy zcela ovládl hostující Jablonec. Zlomový okamžik přišel už v 17. minutě utkání, když si dvacetiletý obránce Liberce Adam Ševínský srazil nešťastně míč do vlastní brány.

Do přestávky se sice domácí ještě drželi na dostřel jediné branky, ale po změně stran spustil Jablonec čtyřgólovou kanonádu, kterou završil v nastavení Alégué. Domácí navíc hráli poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Frýdka.

Výhra je určitým zadostiučiněním pro trenéra Jablonce Luboše Kozla, který před sezonou musel skončit právě na lavičce Slovanu Liberec a odešel do služeb regionálního rivala. Současný trenér Liberce Radoslav Kováč naopak zažíval na pozápasové tiskové konferenci horké chvíle.

„Zápas ani pořádně hodnotit nejde, protože jsme propadli ve všem. Mrzí mě, že jsme ztratili důvěru lidí, kteří nás podporovali. Je to facka do tváře celému regionu. V derby prohrát můžete, ale ne takovým způsobem, nedokážu si to vysvětlit. Nicméně, já jsem hlavní trenér, jde to za mnou, já chystám sestavu na zápas. Musíme tu důvěru získat zpět,“ řekl viditelně rozhořčený Kováč.

FC Slova Liberec - FK Jablonec 0:5 (0:1)

Branky: 17. Ševínský (vla.), 49. Kanakimana (Puškáč), 58. Nebyla (Kanakimana), 62. Martinec (Polidar), 90+3. Alégué (Suchan)

Žluté karty: 38. Tupta (LIB), 61. Pourzitidis (LIB) – 58. Hollý (JAB)

Červené karty: 75. Frýdek (LIB)

Držení míče: 38 % : 62 %.

Střely na branku: 3:11. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:5.