pondělí 16. září 2024

Jasná záležitost. Házenkáři Dánska deklasovali Německo a berou zlato

Dánové rozhodli finále již v první půli, soupeře nakonec porazili vysoko 39:26. Bronz berou Španělé po vítězství nad Slovinskem

• Tak se loučí legenda. Mikkel Hansen ukončí po olympiádě hráčskou kariéru, rozlučka nemohla být lepší.

Dánští házenkáři získali po dominantním výkonu ve finále olympijské zlato. V duelu s Německem přestříleli soupeře jednoznačně 39:26.

Tým kolem legendárního Mikkela Hansena vedl od první minuty a neustále zvyšoval náskok. Ve 13. minutě vedl o pět gólů, ve 23. minutě již o deset branek. Bylo rozhodnuto, zápas se už jen dohrával. Nejvyrovnanější turnaj v historii přinesl nejjednoznačnější finálový souboj. Mužem zápasu byl Mathias Gidsel s 11 zásahy.

Mužstvo ze severu Evropy tak znovu prokázalo svoji dominanci - vyhrálo všech osm zápasů na turnaji, hrálo třetí olympijské finále v řadě, dvakrát jej dokázalo i vyhrát. Zároveň je aktuálním mistrem světa a vícemistrem Evropy.

Pro mladý německý tým, i přes bolestivou finálovou prohru, je zisk stříbrných olympijských medailí velkým úspěchem.

Bronzové medaile vybojovali Španělé, kteří v zápase o třetí místo přetlačili Slovinsko nejtěsnějším rozdílem 23:22.