úterý 22. října 2024

Japonské a španělské fotbalistky postupují do osmifinále

Japonky vyhrály nad Kostarikou, Španělky rozdrtily Zambijky a Kanaďanky si připsaly první výhru.

Španělské hráčky se radují z gólu

Zdroj: UEFA Women's Champions League

• Španělské hráčky se radují z gólu
  • Zdroj: UEFA Women's Champions League

Japonky rozhodly zápas během dvou minut

Japonské fotbalistky rozhodly o výhře během prvního poločasu. První gól vstřelila ve 25. minutě Naomotová. Je o dvě minuty později zvýšila na 2:0 střelou na bližší tyč Fudžinová. Japonky hrály celý zápas aktivně a nedaly příležitost soupeřkám vyrovnat.

Japonsko – Kostarika 2:0

Španělky deklasovaly Zambijky

Španělské fotbalistky vyhrály nad Zambijkami vysoko 5:0. Po dvou brankách vstřelily Redondová a Hermosová. Po výhrách Japonska a Španělska je jasné, že právě tyto dva týmy postupují ze skupiny. V závěrečném utkání skupiny C se Španělsko s Japonskem utkají o první místo v tabulce.

Španělsko – Zambie 5:0

Kanaďanky otočily zápas s Irskem

Irky daly gól už ve 4. minutě z rohového kopu. Kanaďanky, které jsou olympijskými vítězkami z Tokia, si v první polovině nevytvořily šanci. Přesto stačily v páté minutě nastavení prvního poločasu vyrovnat, když si Connollyová vstřelila vlastní gól. Kanaďanky se po přestávce dostaly do tempa a zápas rozhodly v 54.minutě, když na konečných 2:1 zvýšila Leonová.

Irské fotbalistky prohrály oba dva zápasy a již teď je jasné, že ze skupiny nepostoupí.

Kanada – Irsko 2:1