pondělí 15. července 2024

Japonec postavil stromový hotel podle návodu na YouTube

Dětský sen o domě na stromě proměnil ve skutečnost až v dospělosti, a to díky návodu na YouTube. Dnes má úspěšný byznysmen z Japonska jeden z nejelegantnějších hotelů v zemi.

0546A951-9C82-4E8E-B436-B2A591CE4433

Stromový hotel v Japonsku.
Zdroj: treeful.net

  • Stromový hotel v Japonsku.
  • Zdroj: treeful.net

Satoru Kikugawa se rozhodl splnit si dětský sen o domku na stromě. Protože neměl vůbec ponětí, jak se takový domek staví, sledoval nejdřív instruktážní videa. Musel se naučit používat kotoučovou pilu a další tesařské náčiní. Trvalo mu to prý dva roky a spoustu pokusů a omylů. "Mnozí mě viděli jenom jako bohatého muže, který si hledá koníček. Moc podpory se mi ze začátku nedostalo," tvrdí podnikatel a dodává, že jediný kdo mu věřil, byla jeho dcera Maha.

První z domků dokončil Kikugawa v roce 2014. Dnes jsou v rezortu už čtyři a každý z nich je postavený tak, aby co nejméně narušoval životní prostředí. Místo klasickými kovovými šrouby a svorníky jsou domky smontované dřevěnými hmoždinkami. Hotel má kompostovací toalety nebo vodu sterilizovanou ultrafialovým světlem namísto chlóru. Podlahy a stropy jsou z drceného dřeva, a to proto, aby se dostalo sluneční záření i k rostlinám, kterým by stavba jinak stínila a narušovala by tak okolní ekosystém. O nechtěný porost na pozemku se pak stará koza Donna. Jedna noc vyjde v přepočtu průměrně na 10 tisíc korun.

Hotel už získal několik ocenění, mezi nimi i zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejníže položený dům na stromě na světě, je totiž jen něco málo přes metr nad zemí. Kukigawa plánuje i expandovat do Kambodžy, kde chce stavbou stromového hotelu bránit nelegální těžbě dřeva.

Autor: Nikola Velkoborská

Související

profimedia-0817180768
Zahraniční Fauna

V Japonsku medvědi zabíjí. Země chce usnadnit jejich odstřel

F3Qnkr2WUAAvqMm.jpg
Cestování

Japonské kočičí ostrovy lákají turisty, krmení posílají lidé z celé země

GPhac6VaIAAbLLP
Zahraniční

Rozpolcení Japonci: Na jedné straně horu skrývá plachta, jinde kvůli ní zboří dům

japonská svatba
Zahraniční Vztahy

Seznamovací japonská aplikace má zabránit klesající porodnosti