iPhone 12 prý může ohrožovat zdraví, čeští hygienici to vyracejí

Další země Evropské unie se přidávají k Francii, která chce stáhnout z trhu iPhone 12 pro nebezpečně vysoké elektromagnetické záření. Apple má na vyřešení problému dva týdny.

iPhone 12

iPhone 12
Zdroj: Pixabay

  • iPhone 12
  • Zdroj: Pixabay

Francouzský regulační úřad vydal zprávu o negativním vlivu smartphonu iPhone 12 na lidský organismus. Telefony teď chtějí prověřit i další země, například Belgie, Nizozemsko, Německo či Česká republika.

Francouzi měřili elektromagnetické vlny vydávané telefonem ve dvou vzdálenostech od lidského těla. Při nošení například v batohu telefon limity splňuje a není nebezpečný. Problém nastal při měření přímo u lidského těla. Naměřené hodnoty překročily povolenou hranici záření.

Pokud gigant Apple nevyřeší do dvou týdnů problém aktualizací softwaru, zmizí iPhone 12 z celého francouzského trhu. Pokud se prokáže jeho skutečná škodlivost, půjdou stejnou cestou i další země.

Hygienická služba České republiky oznámila, že limit je nastavený na straně bezpečnosti. "Tedy i jeho případné mírné překročení, jako v tomto případě, vylučuje negativní dopad na člověka," upozornila.

Autor: Zuzana Beranová

Související

profimedia-0732909010
Domácí Covid

Ministerstvo zdravotnictví nabádá rizikové skupiny k očkování proti covidu

ovoce
Zdraví Jídlo

Jen polovina Čechů jí ovoce a zeleninu každý den

posilovna
Světové dny Zdraví

Den posiloven

makadamové ořechy
Světové dny Zdraví

Den makadamových ořechů