pondělí 15. července 2024

iPhone 12 prý může ohrožovat zdraví, čeští hygienici to vyracejí

Další země Evropské unie se přidávají k Francii, která chce stáhnout z trhu iPhone 12 pro nebezpečně vysoké elektromagnetické záření. Apple má na vyřešení problému dva týdny.

iPhone 12

iPhone 12
Zdroj: Pixabay

  • iPhone 12
  • Zdroj: Pixabay

Francouzský regulační úřad vydal zprávu o negativním vlivu smartphonu iPhone 12 na lidský organismus. Telefony teď chtějí prověřit i další země, například Belgie, Nizozemsko, Německo či Česká republika.

Francouzi měřili elektromagnetické vlny vydávané telefonem ve dvou vzdálenostech od lidského těla. Při nošení například v batohu telefon limity splňuje a není nebezpečný. Problém nastal při měření přímo u lidského těla. Naměřené hodnoty překročily povolenou hranici záření.

Pokud gigant Apple nevyřeší do dvou týdnů problém aktualizací softwaru, zmizí iPhone 12 z celého francouzského trhu. Pokud se prokáže jeho skutečná škodlivost, půjdou stejnou cestou i další země.

Hygienická služba České republiky oznámila, že limit je nastavený na straně bezpečnosti. "Tedy i jeho případné mírné překročení, jako v tomto případě, vylučuje negativní dopad na člověka," upozornila.

Autor: Zuzana Beranová

Související

Curtis Zy-Keith Means
Zahraniční Zajímavosti

Nejpředčasněji narozené dítě oslavilo čtvrté narozeniny. Přišlo na svět ve 21. týdnu

thomayerova nemocnice
Domácí Zdraví

Nemocnice čeká energetická revoluce

darování krve
Domácí Zdraví

Začala platit nová pravidla pro darování krve. Končí diskriminace homosexuálů

cukr
Domácí

Cukr nezpůsobuje obezitu, tvrdí potravinářská komora