Inter a San Sebastián jdou dál

Ve skupině D Ligy mistrů už se hraje jen o první a třetí místo.

Lautaro Martínez v Salcburku.

• Lautaro Martínez v Salcburku.

Podzimní fáze fotbalové Champions League je ve dvou třetinách. Druhou skupinou, ve které se vyjasnili postupující, je D. Dominují v ní Real Sociedad, tedy San Sebastián, a milánský Inter.

O skóre vede španělský tým, který teď porazil Benfiku Lisabon 3:1. Po jednadvaceti minutách vedl 3:0 a stačilo mu hlídat si pohodlné vedení.

„Pro takovou exhibici skoro není slov,“ uvádí hrdý baskický klub na svém webu. Takto se mu dařilo jen jednou, ale to už je čtyřicet let. „Je to bláznivé, musíme si tuhle dobu užívat,“ hlásá organizace z přístavu, kterému Baskové říkají Donostia.

Inter zvítězil v Salcburku 1:0. Lautaro Martínez trefil střelou ruku soupeře a pak s přehledem proměnil penaltu.

Za mužstvo promluvil trenér Simone Inzaghi. „Jsme hrdí na to, že jsme postoupili už dvě kola před koncem skupin. To se nám povedlo poprvé od roku 2004.“

Salcburk může příště – v San Sebastiánu – rozhodnout o svém posunu do Evropské ligy.

Autor: Jakub Holý