Dosavadní vlastník, společnost British Telecom, už nemá pro věž využití. Síťové operace prostřednictvím pevných a mobilních sítí a například mikrovlnné antény z věže odstranila před více než deseti lety, protože již nebyly potřebné pro přenos telekomunikačního provozu z Londýna do zbytku země.
"BT Tower se nachází v srdci Londýna a my jsme nesmírně hrdí na to, že jsme vlastníky této významné památky od roku 1984. Hrál zásadní roli při přenosu hovorů, zpráv a televizních signálů, ale stále častěji poskytujeme obsah a komunikaci jinými prostředky. Dohoda se společností MCR umožní BT Tower dát nový účel a zachovat tuto ikonickou budovu pro nadcházející desetiletí,“ uvedl ředitel BT Group Brent Mathews. "Jsme hrdí na to, že můžeme zachovat tuto milovanou budovu, a budeme pracovat na vývoji návrhů, které budou vyprávět její příběh jako ikonického hotelu, který otevírá své dveře generacím," plánuje generální ředitel MCR Hotels Tyler Morse.
MCR Hotels má asi 150 hotelů, mezi nimi je i skvost od architekta Eeroa Saarinena, bývalý terminál letiště JFK v New Yorku.
Na hotel nechala ve stejném městě přebudovat také historickou ubytovnu studentů Všeobecného teologického semináře, která vznikla v roce 1895.
BT Tower
Památkově chráněná komunikační věž II. stupně. Hlavní stavba, ikonická součást londýnského panoramatu, je vysoká 177 metrů, lanoví pak zvyšuje celkovou výšku na 189 metrů. Po dokončení v roce 1964 byla nejvyšší stavbou v Londýně až do roku 1980, kdy ji překonala NatWest Tower. Věž byla uzlem pro komunikační sítě, v otáčivém horním patře vznikla restaurace.