neděle 29. září 2024

Hradec ubojoval tři body v oslabení, hrdinou se stal ´vlastenec´ Čihák

Domácí si dali vlastní gól, hráli 70 minut bez vyloučeného Juliše, přesto udolali Mladou Boleslav 2:1

Neuspěl. Matěj Pulkrab (vlevo) se v duelu s Hradcem neprosadil.

• Neuspěl. Matěj Pulkrab (vlevo) se v duelu s Hradcem neprosadil.

Ve druhé minutě si dal Čihák vlastní gól, v 21. minutě se nechal vyloučit Juliš. Nic nešlo podle plánu, přesto fotbalisté Hradce Králové na domácím hřišti získali cenné tři body. Na střely prohráli duel třetího kola Chance ligy 4:14, na rohy 4:8, na držení míče 26 ku 74 procentům, na góly ale předčili Mladou Boleslav 2:1.

Diváci viděli v Malšovické Aréně překotný zápas. Už ve druhé minutě šli hosté do vedení poté, co si přízemní centr Kušeje srazil do vlastní branky Čihák. O pět minut již bylo vyrovnáno, navrátilec Vlkanova využil nabídku Mihálika.

Nálada obecenstva se za okamžik znovu změnila. Domácí Juliš dojel Langhamera a po zásahu videa se žlutý trest proměnil ve vyloučení.

Boleslavští mohli rychle přesilovku využít, Pulkrabovu šanci ale obranným zákrokem zlikvidoval stoper Čihák.

A autor vlastního gólu se na začátku druhé půle stal hrdinou, když jeho přesná hlavička rozvlnila hostující síť. Domácí pak přežili Královo pokus do břevna a v samotném závěru Zadražil vychytal Buryána.

Na čele tabulky je stoprocentní Sparta, sedm bodů má trojice Slavia, Olomouc a Plzeň. Na páté příčce je Hradec se šesti body. Mladá Boleslav se třemi body okupuje 10. místo. Na chvostu jsou Teplice a České Budějovice bez jediného bodu.

Chance liga, 3. kolo:

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1 (1:1), Góly: 7. Vlkanova, 51. Čihák – 2. Čihák (vlastní), vyloučení: 21. Juliš (HK)

České Budějovice - Pardubice 1:3

Olomouc - Teplice 2:1

Jablonec - Plzeň 0:0

Slovácko - Bohemians 0:0

Sparta - Dukla 2:0

Liberec - Slavia 0:1