Marie Horáčková.
Zdroj: Facebook World Archery

• Marie Horáčková.
  • Zdroj: Facebook World Archery

Anketa Sportovec roku se zdramatizovala. Nevídaný triumf totiž zaznamenala lukostřelkyně Marie Horáčková. Stala se mistryní světa. Navázala na obdobný úspěch Františka Hadaše z roku 1938.

25letá Plzeňanka vyhrála na světovém šampionátu v Berlíně, kde ani v nejmenším nepatřila mezi favoritky.

„Mým cílem bylo dostat se do semifinále,“ prozradila, že pomýšlela na nominaci na olympijské hry. I to bylo velmi smělé. Ale později se ukázalo, že nešlo o nereálný cíl.

V kvalifikaci byla Horáčková sedmá. Tím pádem si mohla užívat nasazení až do třetího kola, kde je 32 nejlepších. Pak se rozjela k životnímu výkonu a pěti vítězstvími v řadě ohromila lukostřelecký svět.

„Bylo to úžasné. Těžší než vylučovací soutěž byla vlastně kvalifikace,“ říkala s bezelstným úsměvem na rtech.

Čeští sportovní fanoušci mají o důvod více těšit se na olympijské hry, které už za rok hostí Paříž. A měli by se začít zajímat o lukostřelbu.

Autor: Jakub Holý