Hokejový šampionát v roce 2028 bude hostit Paříž a Lyon

Hokejové mistrovství světa v roce 2028 se odehraje v Paříži a Lyonu. Mezinárodní hokejová federace potvrdila pořadatelství Francie na šampionátu v Praze.

Francouzští hokejisté si zahrají na domácí půdě

Francouzští hokejisté si zahrají na domácí půdě
Zdroj: Profimedia

  • Francouzští hokejisté si zahrají na domácí půdě
  • Zdroj: Profimedia

Francie byla na pořádání šampionátu v roce 2028 jediným kandidátem. Kazachstán, který o pořádání také usiloval, nakonec svoji kandidaturu stáhl. Francie pořádala hokejové mistrovství světa již dvakrát, v roce 1951 a 2017. V roce 2028 bude hostit Accor Arena v Paříži a LDLC Arena v Lyonu od 12. do 28. května jednu z nejsledovanějších sportovních akcí roku.

„Jsem velmi hrdý a potěšený, že nám hokejová rodina dala v tomto projektu důvěru a uznala naši schopnost uspořádat tak rozsáhlou akci. Vzhledem k tomu, že směřujeme k olympijským hrám v roce 2030, představuje tato akce výjimečnou příležitost k propagaci a rozvoji našeho sportu s využitím našich odborných znalostí a know-how,“ sdělil prezident Francouzské hokejové federace Pierre-Yves Gerbeau.

Francie bude hostit dvě důležité sportovní akce, ve kterých se objeví i francouzský hokejový tým. Nejen hokejový šampionát v roce 2028, ale s největší pravděpodobností i Zimní olympijské hry 2030 v Alpách.

Zdroj: iihf.com

Související

Budova Evropské komise
Ekonomika

Evropská komise zahajuje řízení se sedmi zeměmi EU, včetně Slovenska

Francie s Nizozemskem remizovala.
Fotbal

Souboj titánů bez gólů. Francie na Nizozemsko nevyzrála

Roman Málek
Hokej

Málek končí ve Slavii, odchází trénovat do Kladna

F62GfOWWcAARwQj
Zahraniční

Francie ukázala předvolební průzkum. Situace vypadá pro Macrona bledě