pondělí 21. října 2024

Hokejová přestřelka v Hradci, Litvínov prohrál s Třincem

Ve 13. kole Tipsport extraligy vyhrál Hradec nad Vítkovicemi 9:7, Oceláři udolali Litvínov a Sparta padla v Brně.

Hráči Mountfieldu vyhráli nad Vítkovicemi

Zdroj: Stanislav Souček / Mountfield HK

• Hráči Mountfieldu vyhráli nad Vítkovicemi
  • Zdroj: Stanislav Souček / Mountfield HK

Šestnáct gólů v Hradci

Divou přestřelku viděli hokejoví diváci v Hradci. Během utkání domácích hráčů s Vítkovicemi padlo dohromady šestnáct branek. Jediný gól dělil hráče od překonání rekordu z roku 2021, kdy se střetli České Budějovice s Třincem.

Utkání nakonec vyhráli domácí hokejisté, kteří o svém vítězství rozhodli v 55. minutě.

MOUNTFIELD HK – HC VÍTKOVICE RIDERA 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. Tamáši, 20. McCormack (Freibergs, Pour), 23. Perret (Tamáši, Pavelka), 25. Miškář (Šťastný, Tamáši), 39. Šťastný (Miškář, Pláněk), 47. Dmowski (Pavelka, Bunnaman), 49. Pavelka (Jergl), 55. Batna (McCormack, Pour), 58. Perret – 4. Yetman (Nellis, Auvitu), 7. Kalus (Košťálek, Abdul), 18. Auvitu (Nellis, Roberts Bukarts), 30. Abdul (Yetman), 30. Barinka (Zdráhal, Kalus), 31. Nellis (Mikuš, Abdul), 59. Percy (Kalus, Barinka)

Litvínov prohrál s úřadujícím mistrem

Litvínov prohrál v Třinci po prodloužení, přesto uhájil první místo v tabulce. Litvínov se dostal do vedení už po 27 vteřinách, kdy se prosadil Matěj Pekař. Litvínov vedl ještě jednou, ale Třinec dokázal opět odpovědět. Oceláři vyhráli po prodloužení, ve kterém skóroval Marian Adámek.

„Zápas se mi těžko hodnotí. Dostat devět branek je, nevím, jak to nazvat… Samozřejmě jsme nespokojení s obrannou hrou, ale zápas se celkově vyvíjel zvláštně. Na obou stranách padaly zvláštní góly a nepřišlo mi to tak ofenzivně bláznivé ani defenzivně špatné, ale prostě ten zápas proběhl a aktuálně nejsem schopný ho zhodnotit,“ zhodnotil zápas trenér Litvínova David Bruk.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC VERVA LITVÍNOV 3:2 po prodloužení (1:2, 1:0, 0:0–1:0)

Branky a nahrávky: 10. Sikora (Teplý, Hudáček), 35. Teplý (Smith, J. Jeřábek), 62. Adámek – 1. Pekař (Baránek, Sandberg), 18. D. Kaše (O. Kaše)

Sparta padla s Kometou

Hokejisté Komety porazili Spartu po samostatných nájezdech. Oba týmy vstřelily branku už během prvních jedenácti minut. Poté měli diváci gólový utrum. O výhře jednoho z týmů rozhodl až vabank v podobě samostatných nájezdů. Výhru Kometě zařídil Andrej Kollár, který vstřelil v utkání i vyrovnávací gól.

HC KOMETA BRNO – HC SPARTA PRAHA 2:1 po samostatných nájezdech (1:1, 0:0, 0:0–0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kollár (Jedlička), rozhodující nájezd Kollár – 9. Chlapík (Hyka)