pondělí 16. září 2024

Hokejová dvacítka ovládla turnaj pěti zemí

Česká hokejová reprezentace do 20 let vyhrála nad Finskem 5:0 a ovládla turnaj pěti zemí.

Česká hokejová reprezentace do 20 let

Zdroj: Český hokej

• Česká hokejová reprezentace do 20 let
  • Zdroj: Český hokej

Čeští hokejoví junioři vyhráli i čtvrté utkání ve švýcarském Zugu a na turnaji pěti zemí suverénním způsobem zvítězili.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty se v sobotu utkali s týmem z Finska. První dvacetiminutovka utkání byla vyrovnaná a ani jeden tým se nedostal do vážnějších šancí.

Změna skóre nastala až v polovině zápasu. Ve 29. minutě Eduard Šalé z úhlu vystřelil a dostal puk za brankovou čáru. O tři minuty bylo ještě veseleji, Jakub Fibigr se prosadil během přesilové hry. Česká gólové smršť pokračovala i v následujících minutách. Ve 37. minutě tečoval Jiří Felcman pokus Šalého a zvýšil na 3:0. V závěru druhé třetiny se skóre měnilo počtvrté. Přihrávku Adama Jecha si do branky srazil finský bek. Čeští hráči vstřelili během deseti minut čtyři góly.

Finové se v úvodu třetí třetiny snažili hrát aktivněji, česká obrana jim ale nic nedovolila. Střelecké pokusy z úhlu si pohlídal gólman Hrabal. Eduard Šalé vyšperkoval výborný výsledek dalším českým gólem. Pět minut před závěrečnou sirénou vstřelil druhou branku v utkání a upravil výsledek na konečných 5:0.

Český výběr na turnaji pěti zemí neprohrál ani jeden zápas a suverénně celý turnaj ovládl.

ČESKO – FINSKO 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Šalé, 32. Fibigr (Felcman), 37. Felcman (Šalé, Jecho), 39. Jecho (Hradec), 55. Šalé

Zdroj: ceskyhokej.cz