úterý 22. října 2024

Hokejisté prohráli se Švédskem

Čeští hokejisté prohráli na Švédských hokejových hrách úvodní zápas s domácími hokejisty. Češi prohráli 1:4.

Čeští hokejisté po prohře se Švédy

• Čeští hokejisté po prohře se Švédy

Češi prohráli zápas navzdory dobrému vstupu do utkání. V osmé minutě vstřelil první branku zápasu Martin Růžička. Osmatřicetiletý hokejista usměrnil puk k levé tyči brankáře Högberga. Švédové dokázali do konce třetiny stav otočit. Během necelých dvou minut vstřelili dva góly a rázem byli v jednogólovém vedení. Ve druhé třetině gól nepadl, ale Švédové byli jasně lepším týmem. Český tým nedokázal vstřelit gól ani při přesilové hře pět na tři.

Seveřané dominovali i během poslední dvacetiminutovky. Jejich tlak se vyplatil ve 46. minutě, kdy Jacob de La Rose přesnou střelou vymetl Málkovo šibenici. Závěrečný gól utkání zaznamenal Victor Ejdsell, který vstřelil čtvrtý švédský gól. Čeští hokejisté v úvodním utkání Švédských her podlehli domácím Švédům 1:4. V tabulce Euro Hockey Tour Švédové odskočili na rozdíl čtyř bodů.

ČESKO – ŠVÉDSKO

Branky a nahrávky: 8. Růžička (Rychlovský) – 18. Johansson, 19. Sylvegård (Wallmark, Sörensen), 46. de La Rose (Frödén, Nemeth), 53. Ejdsell (Strömwall)