pondělí 16. září 2024

Házenkáři Španělska získali bronz

V boji o třetí místo Španělé těsně přetlačili Slovince. O zlato si to rozdají Němci s Dánskem

Euforie. Španělští házenkáři oslavují zisk bronzové medaile.

• Euforie. Španělští házenkáři oslavují zisk bronzové medaile.

Házenkáři Španělska získali bronzovou olympijskou medaili. V duelu o třetí místo porazili Slovinsko nejtěsnějším rozdílem 23:22.

Ve velmi vyrovnaném souboji nikdo ze soupeřů neodskočil na více než dvoubrankový rozdíl. Většinu času stále vedli Španělé, v 52. minutě ale šli Slovinci díky střele Kodrina poprvé do vedení 20:19. Jenže to bylo také naposledy. Házenkáři z Pyrenejského poloostrova otočili na 21:20 a poté na 22:21. Ještě běžela 57. minuta, když získali Slovinci přesilovku a velkou šanci na srovnání. Vlah proskočil obranou soupeře a ve velké příležitosti přestřelil. Španělé okamžitě trestali, dostali se do dvoubrankového trháku a vedení již udrželi.

V zápase o zlato se od 13:30 hodin střetne Německo s úřadujícími mistry světa Dány.