čtvrtek 30. listopadu 2023

HalfPrice otevřel na Václavském náměstí obří prodejnu

Zákazníků má soudě podle tržeb Halfprice dostatek. Jeho strategií je nákup značkového zboží přímo od výrobců a prodej za nižší ceny. Nabízí oblečení, obuv, hračky a bytové doplňky, což je i hlavní sortiment nové prodejny na Václavském náměstí.

profimedia-0807152823

HalfPrice na Václavském náměstí.
Zdroj: Profimedia

  • HalfPrice na Václavském náměstí.
  • Zdroj: Profimedia

Novou prodejnu v budově Diamant na Václavském náměstí otevřel polský řetězec HalfPrice, který se zabývá prodejem módy a bytových doplňků. Nové prostory jsou největším prodejním místem firmy ve střední Evropě. V České republice se jedná o šestou otevřenou pobočku. Následovat by měla sedmá, kterou chce řetězec otevřít už příští měsíc v obchodním centru Arkády Pankrác.

Podle vedení společnosti je otevření pobočky s celkovou prodejní plochou 5 500 metrů čtverečních v centru Prahy velký milník. HalfPrice si slibuje větší návštěvnost z řad rezidentů i turistů, přestože podobně zaměřený obchod irského řetězce Primark už na Václavském náměstí je.

HalfPrice patří pod polský kolos CCC Group, který sdružuje i maloobchodní řetězec s obuví CCC a další prodejce jako eObuwie, Modivo či DeeZee. Loni HalfPrice, který má kromě Prahy pobočky i v Liberci, Brně a Ostravě, zvýšil tržby v České republice na 172,3 milionu.

Autor: Jan Skala

Související

df7z8gh-690
Krimi

Vrah, sadista a pedofil. Brány vězení opustil muž, co o vlásek unikl trestu smrti

52637377482_812a1bb272_b
Ekonomika

Shein má cenu desítky miliard dolarů. Teď chce vstoupit na burzu

Henning_Larsen_Architects_Vizualizace_Pohled_interier
Domácí

Zaplivaný Sherwood a nádraží se promění ve Šťastný Hlavák

Dálnice_D5_-_Tunel_Valík
Domácí

Dálnice D5 u Plzně se začala propadat. Opravy se ale dočká až příští rok