Greta mění rétoriku. Z bojovnice za klima je radikální odpůrkyně sionismu

Rozdrťme sionismus, to je nyní heslo známé švédské aktivistky Grety Thunberg, které provolává v ulicích. Dělo se tak na propalestinské demonstraci ve Stockholmu.

AP23290403287114-e1697971972556

Greta Thunberg se stala velkou podporovatelkou Palestiny.
Zdroj: Facebook

  • Greta Thunberg se stala velkou podporovatelkou Palestiny.
  • Zdroj: Facebook

Poté, co na sebe strhla pozornost celého světa jako organizátorky školní stávky pro klima a následně jí naslouchali světoví političtí lídři, opouští švédská aktivistka Greta Thunberg pomalu problém klimatické změny a začíná se ubírat jiným, mnohem více politickým směrem. Angažuje se totiž v současné izraelsko-palestinské válce, což dokázala i v uplynulých dnech na propalestinské stávce ve Stockholmu, kde skandovala heslo Rozdrťme sionismus!.

Není to poprvé, co mladá švédská aktivistka horuje za zničení Izraele a podporuje současné palestinské aktivity. Před dvěma týdny na akci za udržení klimatu Fridays For Future na pódium pozvala Palestinku a Afghánku a společně mítink změnily na propalestinskou demonstraci, což se však přítomným nelíbilo a jeden z účastníků vtrhl na pódium.

Za své současné aktivity Greta schytává vlnu kritiky od svých dřívějších podporovatelů, zejména z Německa, kde ji před časem naslouchala i tamní vláda. Už se od ní distancovala strana Zelených a ministerstvo školství nechává odstraňovat zmínky o ní, jak o inspirativní osobnosti.

Autor: Jan Skala

Související

netanyahu-holds-a-piece-of-an-armed-iranian-drone-shot-down-over-israel-ec6bd8-1024
Zahraniční

Jednání o palestinském státu pokračují. Izrael se však postavil proti němu

428140327_809475931212741_5063752196524508410_n
Zahraniční

Výhrůžky zabírají. Úřad, který je napojený na Hamás, zase dostává peníze

GGy0cV_WQAAsNc3
Zahraniční

USA shodila ze stolu okamžité příměří. Situaci nijak nepomůže, tvrdí

Repre
Domácí

V Mostě začne rekonstrukce Repre, odpůrci ji označují za destrukci