Interobal porazil doma ve čtvrtém utkání série Chrudim 3:2

Interobal Plzeň obhájil titul. Ilustrační foto
Zdroj: facebook

• Interobal Plzeň obhájil titul. Ilustrační foto
  • Zdroj: facebook

Plzeň to dokázala. Svého největšího soka z posledních let přetlačila na domácí palubovce 3:2 a ovládla finále poměrem 3:1 na zápasy.

Opatrný začátek s mírnou převahou Interobalu rozčísl v 19. minutě chrudimský Záruba. Vystihl rozehrávku domácích a po sólu obstřelil Vahalu – 0:1.

Úvod druhé části ale vyšel Interobalu a hlavně Kaká. Plzeňský klenot na konci 22. minuty prostřelil po samostatné akci Espindolu poprvé a ve 28. minutě již díky jeho trefě domácí vedli 2:1.

Přesně s ukončenou 30. minutou Plzeň odskočila při power play Chrudimi na rozdíl dvou branek. Vnuk získal míč posunul si jej doprava a trefil prázdnou bránu – 3:1.

Ve 34. minutě hosté snížili, Záruba při pokračující hře bez gólmana dotlačil nadvakrát míč přes Vahalu na brankové čáře – 3:2. Závěrečné minuty domácí přestáli a tak mohli začít slavit.

A je rozhodně, co. Parta kolem kapitána Rešetára obhájila titul, poprvé v historii díky výhře v poháru získala double. Jejich kanonýr Kaká dostal cenu pro nejlepšího hráče soutěže i finálové série. Tomáš Vnuk se stal nejproduktivnějším hráčem play-off. Lukáš Rešetár se rozloučil s kariérou ziskem 13. titulu a odcházející trenér kouč Marek Kopecký během pěti sezón získal s týmem tři tituly a hrál s ním dvakrát Ligu mistrů.

Champions League si Interobal zahraje potřetí, losování bude v červenci.