pátek 18. října 2024

Frustrovaný Alcaraz: rozmlátil raketu, prohru s veteránem ale neodvrátil

Španělský tenista a vítěz dvou letošních grandslamů v zápase druhého kola turnaje v Cincinnati senzačně nestačil na Francouze Gaela Monfilse.

Carlos Alcaraz roli favorita nakonec potvrdil.

• Carlos Alcaraz roli favorita nakonec potvrdil.

Duel se vinou deště roztáhl do dvou dnů. Španělský favorit získal první sadu, ve druhé ale v tiebrejku urval vyrovnání francouzský veterán a rozhodující set vyhrál Monfils 6:4. Přesně po dvou hodinách hry v rozhodující sadě neudržel Alcaraz nervy na uzdě a nepříčetně rozmlátil raketu, což u jindy klidného rodáka z Murcie je věc nevídaná.

Totálně rozladěná světová trojka neunikla pozornosti známého experta Jose Morgada. „Tohle je vůbec nejhorších 20 minut Carlose Alcaraze, co jsem kdy viděl. Hádám, že už toho má po krk," vyťukal na sociální síti X. Alcaraz tak senzačně neobhájí body za loňské finále, kde v parádní bitvě prohrál s Djokovičem. Zajímavé je, že nečekaný výbuch přišel jen pár dní poté, co mladý Španěl vyhlásil útok na post světové jedničky...